Aktualności

Farida i Andrzej Szpak w hołdzie Czesławowi Niemenowi

Farida i Andrzej Szpak w hołdzie Czesławowi Niemenowi

Tomasz Tołoczko

październik 21st, 2019

0 Comments

17 stycznie 2019 r. minęła 15. rocznica śmierci Czesława Niemena. Koncert jest przypomnieniem twórczości tego największego polskiego wokalisty. Zaprezentuje ją Andrzej Szpak który wykona tak znane i lubiane piosenki jak Pod Papugami, Sen o Warszawie, Płonąca stodoła, Bradziaga, Jednego serca czy Bema Pamięci Żałobny Rapsod do tekstu Cypriana Kamila Norwida. KUP BILET

Plakat - Gdańsk Wrzeszcz 1

W roku 2017 Andrzej Szpak został wybrany przez Kapitułę Konkursu i Przedsiębiorstwo Imprez Artystycznych Impresario w Gdańsku najlepszym odtwórcą piosenek Czesława Niemena.

Farida to włoska piosenkarka którą Czesław Niemen usłyszał na festiwalu Cantagiro gdzie śpiewała piosenkę Pensami stasera. Zaprosił ja do Polski gdzie wystąpiła na festiwalu w Sopocie otrzymując Nagrodę Dziennikarzy. Następnie obydwoje jeździli po Polsce z koncertami p/n Czesław Niemen przestawia Faridę. W Gdańsku Farida zaśpiewa swoje największe przeboje, takie jak Pensami Stasera, Io Per Lui czy Vedrai, Vedrai. Nie zabraknie też I Senza Lei, czyli włoskiej wersji piosenki Dziwny jest ten świat.

W koncercie wystąpi także wnuczka Czesława Niemena Julia Balczunas prezentując repertuar Niemena na skrzypcach. Gościem specjalnym będzie córka Artysty, Maria Gutowska. Koncert odbędzie się w dniu 9 listopada 2019 r. w klubie Politechniki Gdańskiej Kwadratowa o godz. 18.
Cena biletu 60 zł. Bilety zakupić można poprzez empikbilety.pl oraz stacjonarnie w salonach Empik

Comments are closed.