Event

Koncert Muzyki Filmowej
30
Maj
2023

Koncert Muzyki Filmowej

  • Location:Gdańsk, Siedlicka 4
  • Venue:Kwadratowa
  • Length:1700 – 1810

Na pewno każdy z Was kojarzy takie bajki jak „Król Lew” czy „Pocahontas”… no i oczywiście muzykę, która tworzy magię tych historii! Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie w wykonaniu Sylwii Banasik-Smulskiej, Golden Gate String Quartet oraz Mikołaja Basiukiewicza jakim jest koncert Muzyki Filmowej podczas którego usłyszycie największe hity z filmów Walt’a Disney’a. Filmów które kojarzą się błogo, z momentami, w których wszystko było beztroskie, kiedy wszystkim dla Nas była zabawa z przyjaciółmi, bez nacisku tak szybko biegnącego czasu. Ten czas z okazji nadchodzącego „Dnia Dziecka” chcemy dla Was zatrzymać – koncert dedykujemy wszystkim, którzy nadal mają w sobie odrobinę dziecka i doceniają piękno kompozycji pionierów muzyki filmowej. Dajcie się porwać chwili, gdzie początkiem wielkich emocji był zamek Walta Disney’a.

Termin: 30.05.2023,
godz. 17:00, otwarcie klubu: 16:00
Miejsce: AK PG Kwadratowa ul.Siedlicka 4, Gdańsk
Bilety w cenach:
-20 zł studenckie / 50zł normalne (przedsprzedaż)
-30 zł studenckie / 60 zł normalne (w dniu koncertu)

Wykonawcy: Sylwia Banasik-Smulska & Golden Gate String Quartet & Mikołaj Basiukiewicz
Organizatorzy: SSPG – Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej oraz Konstelacje Music Agency

ARTYŚCI:
Sylwia Banasik- Smulska: Aktorka musicalowa, dubbingowa i wokalistka.Przygodę wokalną rozpoczęła od wygrania programu „Od przedszkola do Opola”.Jako aktorka musicalowa zagrała główne role w największych Teatrach Muzycznych w Polsce m.in:
-Kim w musicalu „Miss Saigon”
– Teatr Muzyczny w Łodzi -Aida w musicalu „Aida”
– Teatr Muzyczny Roma -Amneris w musicalu „Aida”
– Teatr Muzyczny Roma -Ewa w musicalu „Piloci”
– Teatr Muzyczny Roma -Wednesday w musicalu ” Rodzina Adamsów”
– Teatr Muzyczny w Gliwicach
– Kochanka Perona w musicalu „Evita”
– Teatr Muzyczny w Poznaniu

W latach 2012-2020 solistka Studia Accantus. Aktualnie można zobaczyć ją w musicalu „We Will Rock You” w Teatrze Muzycznym Roma. Znana m.in jako polski głos Belli w filmie Piękna i Bestia. Użyczyła swojego głosu w takich bajkach jak Barbie, Pokemon, Ralph Demolka. Koncertuje z wieloma orkiestrami i zespołami muzycznymi w całej Polsce. Jest laureatką konkursów „Pamiętajmy o Osieckiej”, ArtBem, Festiwal FAMA. Śpiewane przez nią utwory osiągają miliony wyświetleń w serwisie YouTube, a ich łączna liczba przekroczyła już ponad 80 milionów odsłon. Jest w trakcie wydania swojej debiutanckiej płyty, której single promujące są już dostępne na platformach streamingowych.

Golden Gate String Quartet
Gabriela Żmigrodzka – I skrzypce
Aleksandra Kowacz – II skrzypce
Anna Prusińska – altówka
Aleksandra Ruda – wiolonczela

Kwartet wykonuje znane dzieła muzyki klasycznej, standardy muzyki filmowej, musicalowej, oraz covery największych przebojów muzyki popularnej. W skład kwartetu, istniejącego już 8 lat na rynku muzycznym, wchodzą absolwentki Akademii Muzycznej w Gdańsku. W maju 2017 powstała pierwsza płyta zespołu, a na niej znajdują się najpopularniejsze utwory muzyki filmowej oraz klasycznej. Zespół w swojej karierze działał z wybitnym pianistą jazzowym Sławkiem Jaskułke, projektantem mody Patrykiem Wojciechowskim (Project Runway), producentami muzycznymi i czołowymi gwiazdami, takimi jak Michał Bajor, Ania Wyszkoni, Gromee, Mahan Moi, Kamil Bednarek czy Sarsa. The Golden Gate występował podczas festiwali oraz wydarzeń telewizyjnych takich jak. Top of the Top Sopot Festiwal 2018,2021 Sopot Superhit Festiwal 2017, 2018, 2019 The Voice of Poland, Dzień dobry TVN, Pytanie na śniadanie, TVP POLONIA (Halo Polonia). Ostatnie lata obfitują w wiele nagrań studyjnych i koncertów, m.in. Udział w Gali Bohaterów w Filharmonii Bałtyckiej, autorski koncert niepodległościowy, emitowany w TVP Kultura w 15 miastach w Polsce, autorski koncert w Piwnicy pod Baranami, czy udział w koncercie z okazji 50cio lecia Uniwersytetu Gdańskiego. Kwartet można było również spotkać na 41. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, gdzie razem z Janem Fryczem, Andrzejem Grabowskim oraz młodymi utalentowanymi aktorami współtworzył spektakl „Boże! Ojczyzna! – Ale jaka?”. Obecnie jest w rozkwicie swojej kariery muzycznej. Występuje i nagrywa albumy studyjne, cieszy się wsparciem oddanych fanów z różnych środowisk.

Mikołaj Basiukiewicz: Pianista, klawiszowiec, kompozytor, aranżer. Urodzony 16.06.1993r. w Elblągu, obecnie rezydujący w Gdańsku. Ukończył z wyróżnieniem studia w klasie prof. Włodzimierza Nahornego w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wykształcenie szkolne w zakresie muzyki klasycznej oraz akademicka wiedza o muzyce improwizowanej pozwalają mu swobodnie poruszać w różnych stylistykach. Jego etykę pracy cechuje wszechstronność oraz bezkompromisowość w dążeniu do brzmieniowych celów. W swoim dorobku fonograficznym ma 5 płyt. Koncertuje w Polsce i innych krajach Europy. Współpracował m.in. z: Danielem Nosewiczem, Łukaszem „L.U.C.” Rostkowskim, Sarsą, Patrycją Golą, Big Bandem Jana Konopa, Vincentem, Teatrem Atelier oraz Teatrami Muzycznymi w Gdyni, Łodzi, Toruniu. Współtworzył projekty muzyczne t.j.: 12 Kamieni, Rebel Babel Ensemble, Tribute to Justin Timberlake czy „Kamiszczi” Pawła Ruszkowskiego. Obecnie współpracuje z Emilem Miszkiem (The Sonic Syndicate oraz Carillon Electric Orchestra), Łukaszem Juźko, MaJLo oraz Olędzką. Jestkierownikiem muzycznym spektaklu ONCE (2021) w Kujawsko-Pomorskim Teatrze Muzycznym