Event

Kaszëbe Fest
26
Paz
2014

Kaszëbe Fest

Bubliczki, Chëcz, Dobroto i Fucus – to gwiazdy pierwszego Festiwalu Kaszëbe Fest, który rusza już 26 października w Akademickim Klubie Politechniki Gdańskiej КWADRATOWA. Porcja muzyki etnicznej z najwyższej półki gwarantowana!

Kaszebë Fest to propozycja dla wielbicieli world music, czyli muzyki inspirowanej etnicznymi dźwiękami. Organizatorzy chcą pokazać Kaszuby bliżej studentom i młodym ludziom ze środowisk studenckich Trójmiasta.

Kaszuby to wciąż mało eksplorowane, bogate źródło inspiracji brzmieniowych – doskonale wiedzą o tym chłopaki z zespołu Bubliczki, którzy będą gwiazdą Kaszebë Fest!

Bubliczki zaistniały na polskiej estradzie dzięki występowi w Must Be The Music. Choć kapela z Brus programu nie wygrała, to zdobyła uznanie i rozgłos w całej Polsce. Ich droga wiodła przez scenę festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, „Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Górskiej i Folkowej”, po scenę telewizyjnego show i kultowego Przystanku Woodstock. Charyzmatyczni muzycy, którzy w swojej twórczości łączą kaszubskie rytmy z bałkańskimi dźwiękami, w Kwadratowej pokażą to, co we współczesnej muzyce kaszubskiej najlepsze!

Oprócz Bubliczek będzie można zobaczyć też świetnie znany na lokalnej scenie zespół Chëcz. Członkowie rockowej formacji już dawno za cel obrali sobie zniwelowanie stereotypów dotyczących regionu. Kaszuby to nie tylko skansen, a język kaszubski pasuje nie tylko do muzyki ludowej, ale też do żywiołowego rocka.

Kolejnych wykonawców nikomu nie trzeba przedstawiać – Fucus regularnie występuje na Kaszubach i Pomorzu, serwując słuchaczom chwytliwe, melodyjne kompozycje, w których umiejętnie przemyca irlandzkie, bretońskie i szkockie inspiracje.

Na KaszebëFest pojawi się też wschodni akcent. Grupę Dobroto tworzą instrumentaliści z formacji Tygiel Folk Banda oraz gdańska grupa śpiewacza Kadarka. Dobroto na tapetę wzięli tradycyjne pieśni Ukrainy, które wykonują w melodyjnych, ciekawych aranżacjach. Mają też autorskie kompozycje, pełne ciekawych kontrastów pomiędzy tym, co tradycyjne, a tym, co nowe.

ORGANIZATORZY:
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, Klub Studencki „Pomorania” i Akademicki Klub Studentów Politechniki Gdańskiej „Kwadratowa”.

Patronat honorowy: Rektor Politechniki Gdańskiej – profesor Henryk Krawczyk.

WSTĘP BEZPŁATNY!