Aktualności

Koncert Muzyki Filmowej 6 i 7 czerwca w Kwadratowej [WYPRZEDANE]

Koncert Muzyki Filmowej 6 i 7 czerwca w Kwadratowej [WYPRZEDANE]

Tomasz Tołoczko

Maj 29th, 2018

0 Comments

Zapewne każdy z Nas kojarzy utwór „Kolorowy Wiatr” z bajki „Pocahontas” czy też „Can You feel The Love Tonight” z nagrodzonej dwoma Oskarami animacji „Król Lew”. Towarzyszą Nam one od dziecka i raczej nigdy nie znikną z Naszej pamięci. Kojarzą się błogo, z momentami, w których wszystko było beztroskie, kiedy wszystkim dla Nas była zabawa z przyjaciółmi, bez nacisku tak szybko biegnącego czasu.

Ten czas z okazji nadchodzącego „Dnia Dziecka” chcemy dla Was zatrzymać – koncert dedykujemy wszystkim, którzy nadal mają w sobie odrobinę dziecka i doceniają piękno kompozycji pionierów muzyki filmowej. Dajcie się porwać chwili, gdzie początkiem wielkich emocji był zamek Walta Disney’a.

Terminy: 06/07.06.2018, godz. 19:00 (środa), otwarcie klubu: 18:00
Miejsce: AK PG Kwadratowa
Adres: Siedlicka 4, Gdańsk

Bilety w cenach: WYPRZEDANE

Wykonawcy: Golden Gate String Quartet & Sylwia Banasik

Organizatorzy: SSPG – Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej

Golden Gate String Quartet – zespół powstał w czerwcu 2015 roku w Gdańsku i składa się z absolwentów gdańskiej Akademii Muzycznej. W skład kwartetu wchodzą:
Gabriela Żmigrodzka – I skrzypce
Sabrina Stachel – II skrzypce
Anna Paluch – altówka
Katarzyna Gaszczyk – wiolonczela
Kwartet wykonuje znane dzieła muzyki klasycznej, standardy muzyki filmowej, musicalowej, rozrywkowej oraz covery największych przebojów ostatnich lat. Dodatkowo Golden Gate String Quartet współpracuje z wokalistką Izabelą Krasucką – absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku, członkiem zespołu 12 kamieni oraz Soul Mate.

Zespół związany jest z Dworem Brzozówka w Tomicach oraz Dworkiem Sierakowskich w Sopocie, gdzie cyklicznie koncertuje. W maju 2017r. powstała pierwsza płyta zespołu, na której znajdują się najpopularniejsze utwory. Kwartet miał okazje współpracować z czołowymi polskimi gwiazdami m.in. z Michałem Bajorem, Anią Wyszkoni, Gromee, Mahan Moi i Sarsą.

Golden Gate widzieć można było podczas „Sopot Hit Festiwal” 2017, „The Voice of Poland” , „Dzień dobry TVN” oraz w „Pytanie na śniadanie”. W czerwcu 2017r. kwartet wziął udział w koncercie prezentującym aranżacje strandardów jazzowych na trzy fortepiany i orkiestrę smyczkową, skomponowanych przez Artura Jurka. We wrześniu 2017r. kwartet połączył siły z P. Zagańczykiem, I. Wiśniewskim oraz studentami Akademii Muzycznej w Gdańsku (Academia Musica Judaica), prezentując kompozycje o charakterze klezmerskim w ramach festiwalu „Zbliżenia”. Golden Gate String Quartet czynnie koncertuje zarówno w kraju jak i za granicą (Austria, Niemcy).

Sylwia Banasik – Aktorka musicalowa, dubbingowa, wokalistka, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. F. Chopina w Warszawie w klasie saksofonu. Absolwentka wokalistyki jazzowej na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej i studentka V roku musicalu na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Od najmłodszych lat przejawiała talent muzyczny, którego pierwszy pokaz dała w programie „Od przedszkola do Opola”. Laureatka wielu konkursów wokalnych. Współpracowała z wieloma teatrami, Gliwicki Teatr Muzyczny, Teatr Muzyczny w Poznaniu, Teatr Rampa na Targówku, oraz Teatr Muzycznym Roma, gdzie aktualnie występuje w musicalu „Piloci”. W zeszłym roku wykonywała partie solowe Belli w polskiej wersji językowej filmu Disney’a „Piękna i Bestia”. Wokalistka Studia Accantus

Comments are closed.