Aktualności

Jazz na Politechnice – Almost Jazz Group – 13 czerwca

Jazz na Politechnice – Almost Jazz Group – 13 czerwca

Tomasz Tołoczko

Maj 9th, 2018

0 Comments

Almost Jazz Group: 
Trójmiejski kwartet jazzowy Almost Jazz Group powstał w 2012 roku. Brzmienie zespołu łączy melodie spod znaku jazzu z klasycznymi dźwiękami akordeonu i rzadko słyszanej na polskich
scenach akordiny, która z wielkim sukcesem zaprezentowana została na debiutanckiej płycie „Almost Jazz Group & Accordina” (2012). Koncerty kwartetu obfitująw kompozycje autorskie, standardy jazzowe oraz kaszubskie melodie zaaranżowane i nagrane przez Almost Jazz Group na ich drugiej płycie „Na Kaszebach” (2014).

**************************************
Bilety w cenach: 
-15 zł studenckie / 25zł normalne (przedsprzedaż)
-20 zł studenckie / 30 zł normalne (w dniu koncertu) 

do nabycia:
-przed wejściem do klubu,
-*on-line: https://goo.gl/5Wdw6Z (interticket.pl), (eventim.pl)
-*Empik, Media Markt, Saturn i pozostałe punkty sprzedaży Eventim
*cena biletów sprzedawanych on-line i w zewnętrznych punktach sprzedaży jest powiększona o prowizję partnera.
**************************************

Termin: 13.06.2018, godz. 19:00 (środa), otwarcie klubu: 18:00 
Miejsce: AK PG Kwadratowa 
Adres: Siedlicka 4, Gdańsk 

**************************************
Organizatorzy: Politechnika Gdańska, SSPG – Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej
Patroni Medialni: Trojmiasto.pl, Radio ESKA, www.gdansk.pl

**************************************
„(…) „Klimatyczna” to określenie, które najbardziej pasuje do muzyki Almost Jazz Group. Ciepłe brzmienia są jak balsam dla duszy. Trzeba tylko się w nie wsłuchać, poddać ich rytmowi.”

**************************************
W październiku 2017 swoją premierę miał najnowszy album kwartetu, założonego przez Ignacego Jana Wiśniewskiego i Pawła Nowaka. Fade Out, trzecia płyta zespołu, stanowi dojrzałą formę prezentacji autorskich kompozycji wszystkich muzyków grupy. Premiera płyty odbyła się 29 października 2017 roku w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Podczas koncertu Dwie Premiery zainaugurowana została działalność fundacji wydawniczej WOOD and MOOD, będącej wydawcą płyty.

Na koncercie zaprezentowane zastaną najciekawsze utwory z trzech płyt zespołu, nie zabraknie melodii kaszubskich zaaranżowanych na jazzowo, nastrojowych ballad oraz swingujących utworów zbliżających się do współczesnego jazzowego groove’u.

**************************************
W skład zespołu wchodzą:
Paweł A. Nowak, akordeon
Ignacy Jan Wiśniewski, fortepian
Maciej Sadowski, kontrabas
Antoni Wojnar, perkusja

**************************************
Akordeonista Paweł A. Nowak obok własnych projektów Piaf po Polsku i Milonga Baltica jest także kolekcjonerem i założycielem pierwszego w Polsce Muzeum Akordeonu w Kościerzynie. 

Pianista Ignacy Jan Wiśniewski jest kompozytorem muzyki teatralnej, filmowej i musicali oraz liderem Ignacy Wiśniewski Trio, którego płyta Jazz Shirim uznana została za jazzowy Debiut Roku 2016. 

Maciej Sadowski, kontrabasista, kompozytor i muzyk sesyjny trójmiejskiej sceny jazzowej, współtworzy zgraną sekcję rytmiczną zespołu. Jest liderem Maciej Sadowski Kwadrat oraz LowBow.

Perkusista grupy, Antoni Wojnar, komponuje muzykę filmową i teatralną, jest zdobywcą nagrody dla najlepszego polskiego kompozytora w konkursie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Transatlantyk 2017.

Comments are closed.