Event

Golden Gate is coming to town – Koncert Zimowy
06
Gru
2018

Golden Gate is coming to town – Koncert Zimowy

Okres świąt każdemu kojarzy się z rodzinną atmosferą, pysznym jedzeniem, prezentami, długimi rozmowami przy świątecznym stole… ale! Przecież nie tylko – MUZYKA – to ona wprowadza Nas w ten niepowtarzalny klimat – zarówno w domu, jak i poza nim. Kto z Was nie nucił nigdy kawałka ” Last Christmas ” czy ” All I Want For Christmas is You „? Wszyscy znamy to prawie na pamięć!
Żeby móc zanurzyć się w ten wspaniały czas, proponujemy Wam koncert w czasie którego będziecie mogli poczuć się jak w filmie „Kevin sam w domu”, chwilami jak w szale zakupów u Goodman’a i nareszcie – jak w domu…
Jedyne czego potrzebujemy w ten dzień to Ciebie – „All I want is YOU!!!”

Bilety: Going (link: https://goingapp.pl/evt/1980713/golden-gate-is-coming-to-town-koncert-zimowy )

otwarcie klubu 19:00
początek koncertu 20:00
Organizatorzy: SSPG – Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej

Golden Gate String Quartet – kwartet smyczkowy, który w Kwadratowej występuje niemalże systematycznie. Po koncercie walentynkowym oraz dwukrotnie wyprzedanym koncercie muzyki filmowej, czas na wyjątkowe aranżacje świątecznych przebojów.

Zespół powstał w czerwcu 2015 roku w Gdańsku i składa się z absolwentów gdańskiej Akademii Muzycznej. W skład kwartetu wchodzą:
Gabriela Żmigrodzka – I skrzypce
Sabrina Stachel – II skrzypce
Anna Paluch – altówka
Katarzyna Gaszczyk – wiolonczela

Kwartet wykonuje znane dzieła muzyki klasycznej, standardy muzyki filmowej, musicalowej, rozrywkowej oraz covery największych przebojów ostatnich lat. Dodatkowo Golden Gate String Quartet współpracuje z wokalistką Izabelą Krasucką – absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku, członkiem zespołu 12 kamieni oraz Soul Mate.

Zespół związany jest z Dworem Brzozówka w Tomicach oraz Dworkiem Sierakowskich w Sopocie, gdzie cyklicznie koncertuje. W maju 2017r. powstała pierwsza płyta zespołu, na której znajdują się najpopularniejsze utwory. Kwartet miał okazje współpracować z czołowymi polskimi gwiazdami m.in. z Michałem Bajorem, Anią Wyszkoni, Gromee, Mahan Moi i Sarsą.

Golden Gate widzieć można było podczas „Sopot Hit Festiwal” 2017, „The Voice of Poland” , „Dzień dobry TVN” oraz w „Pytanie na śniadanie”. W czerwcu 2017r. kwartet wziął udział w koncercie prezentującym aranżacje strandardów jazzowych na trzy fortepiany i orkiestrę smyczkową, skomponowanych przez Artura Jurka. We wrześniu 2017r. kwartet połączył siły z P. Zagańczykiem, I. Wiśniewskim oraz studentami Akademii Muzycznej w Gdańsku (Academia Musica Judaica), prezentując kompozycje o charakterze klezmerskim w ramach festiwalu „Zbliżenia”. Golden Gate String Quartet czynnie koncertuje zarówno w kraju jak i za granicą (Austria, Niemcy).