Event

ODWOŁANY – Farida i Andrzej Szpak w hołdzie Czesławowi Niemenowi
09
Lis
2019

ODWOŁANY – Farida i Andrzej Szpak w hołdzie Czesławowi Niemenowi

  • Location:Gdańsk, Siedlicka 4
  • Venue:Kwadratowa
  • Length:1700 – 2100

KONCERT ODWOŁANY
W związku z komunikatem Organizatora koncertu informujemy, że wydarzenie zostało odwołane.

Poniżej zamieszczamy komunikat Organizatora:
W związku z chorobą wykonawcy, koncert „Farida i Andrzej Szpak w hołdzie Czesławowi Niemenowi” przeniesiony zostaje na inny termin o którym wkrótce poinformujemy. Zwrot należności za zakupione bilety odbywać się będzie za pośrednictwem Empiku. Informacja Going pod nr. tel.578 002 140 lub 533 738 482.

———————–

17 stycznie 2019 r. minęła 15. rocznica śmierci Czesława Niemena. Koncert jest przypomnieniem twórczości tego największego polskiego wokalisty. Zaprezentuje ją Andrzej Szpak który wykona tak znane i lubiane piosenki jak Pod Papugami, Sen o Warszawie, Płonąca stodoła, Bradziaga, Jednego serca czy Bema Pamięci Żałobny Rapsod do tekstu Cypriana Kamila Norwida.

Plakat - Gdańsk Wrzeszcz 1

W roku 2017 Andrzej Szpak został wybrany przez Kapitułę Konkursu i Przedsiębiorstwo Imprez Artystycznych Impresario w Gdańsku najlepszym odtwórcą piosenek Czesława Niemena.

Farida to włoska piosenkarka którą Czesław Niemen usłyszał na festiwalu Cantagiro gdzie śpiewała piosenkę Pensami stasera. Zaprosił ja do Polski gdzie wystąpiła na festiwalu w Sopocie otrzymując Nagrodę Dziennikarzy. Następnie obydwoje jeździli po Polsce z koncertami p/n Czesław Niemen przestawia Faridę. W Gdańsku Farida zaśpiewa swoje największe przeboje, takie jak Pensami Stasera, Io Per Lui czy Vedrai, Vedrai. Nie zabraknie też I Senza Lei, czyli włoskiej wersji piosenki Dziwny jest ten świat.

W koncercie wystąpi także wnuczka Czesława Niemena Julia Balczunas prezentując repertuar Niemena na skrzypcach. Gościem specjalnym będzie córka Artysty, Maria Gutowska. Koncert odbędzie się w dniu 9 listopada 2019 r. w klubie Politechniki Gdańskiej Kwadratowa o godz. 18.
Cena biletu 60 zł. Bilety zakupić można poprzez empikbilety.pl oraz stacjonarnie w salonach Empik