Event

COMA – XX lecie zespołu
25
Lis
2018

COMA – XX lecie zespołu

25.11.2018 (niedziela)
otwarcie klubu: 18:00
Koncert: 19:00

Gość: The Pau
Bilety: 65/75 zł.
https://ticketos.pl/event/1047/

COMA – XX-Lecie Zespołu. Trasa koncertowa „Blisko”
W październiku rozpocznie się trasa koncertowa z okazji 20 – lecia działalności zespołu COMA. Trasa jest wyjątkowa, ponieważ zespół zdecydował, że chce zagrać koncerty w salach, które wielkością pozwolą być BLISKO publiczności aby podziękować za ostatnie 20 lat.

Pierwsza próba zespołu miała miejsce w okolicach 12 listopada 1998 roku w piwnicy w domu Dominika Witczaka, ten moment uznaliśmy za początek kapeli. Na próbie powstały dwa utwory Pasażer i Pokój bez widoków. Melodia, potem tekst, taką przyjęliśmy strategię. Grało się dobrze. Rogucki zdał egzamin jako nowy wokalista, przyszedł czas pomysleć o profesjonalnej sali prób, mama Dominika nalegała już stanowczo. W warunkach zdemolowanej rozpadem przemysłu włókienniczego Łodzi oznaczało to próby w nieczynnej fabryce. Udało się na terenie „Wifamy”. To zakłady, w których produkowano oprócz krosien także obrotnice do czołgów i szable dla wojska, a od tego momentu rocka, reggae, punka, metal i wszystkie inne odmiany muzyki.

To był złoty okres dla dzieciaków w mieście, setki kapel za małe pieniądze wynajmowały sale w dawnych fabrykach. Wieczorami na dziedzińcach dudniło od zmiksowanych chaotycznie dźwięków. Nikt nie znał słów takich jak P.R., target, , folołersi, promocja, strategia marketingowa, fonersy, medialny zasięg czy show case, grało się z miłości i ogromnej potrzeby by świat, w którym dziewczyny chodziły w rozciągniętych dziurawych swetrach (nieszczęsne wpływy Nirwany), w którym mortadela smażona w cieście naleśnikowym udawała kotleta schabowego, wydawał się trochę mniej ponury.

Pierwszy koncert, zimą nad klubem „La Strada” Na Żeromskiego 52 (nie ma już tego miejsca). Koncert to za duże słowo, 3 kawałki w przerwie między setami zespołu „Second Hand” tam na gitarze zasuwał Kobez, który dołączy do Comy za kilka lat. Następne granie to już poważny temat, 30 minut na juwenaliach politechniki łódzkiej. Po nas ‚Kuśka Brothers’, tak to dziwna nazwa, potem już tylko „T. Love”. Emocje, trema i sukces, w sensie rodzinie się podobało – „może kolejne kawałki zrobicie trochę spokojniejsze i naprawdę jeszcze kilka koncertów zagraci”.

Pierwsza „trasa”, około 10ciu koncertów w jednym klubie, raz, dwa razy w miesiącu w legendarnym Iron Horse, wynagrodzenie – kufel piwa na głowę. Kiedy oprócz rodziny jako słuchacze zaczęli pojawiać się obcy wiedzieliśmy, że coś się dzieje, kiedy w garderobie przed kolejnym koncertem pojawiła się krata piwa wiedzieliśmy, że to sukces, kiedy po ostatnim koncercie podszedł do nas właściciel i powiedział idzie tak dobrze, że za rok już u mnie nie zagracie, wiedzieliśmy, że nie zagramy. Pojawiło się to co najważniejsze, fani, tacy prawdziwi z ciała i kości. Nie podchodzili tylko po fotkę na insta, (nie było instagrama) chcieli z nami być.
Minęło 20 lat, my nadal chcemy być z Wami.

Zagramy 20 koncertów w mniejszych salach, aby być BLISKO. 20 lat to dobra okazja do spotkania bez instagrama.
Do zobaczenia,
zespół COMA.
—————————-
The Pau to solowy projekt Pauliny, która w autorskich kompozycjach sama gra na wszystkich instrumentach. Muzyka The Pau to połączenie gitarowych riffów i połamanych rytmów. Czasami mocniej, czasami lżej. Pierwszy koncert The Pau odbył się w styczniu 2015 i od tego czasu zagrała około 200 koncertów. Wystąpiła na kilku festiwalach m.in. Soundedit i Róbrege. The Pau znalazła się wśród 10 finalistów pierwszej edycji plebiscytu Sanki 2018 czyli najbardziej obiecujących twarzy na polskiej scenie muzycznej.

Video:Bandcamp:
https://thepau1.bandcamp.com/releases

Facebook:
https://www.facebook.com/thepauMusic/

#WAŻNE
-na wejściu do klubu oprócz biletu należy okazać dokument tożsamości,
-bilety zakupione on-line można pokazać na telefonie,
-szatnia w klubie jest obowiązkowa,
-płatność kartą jest możliwa wyłącznie przy barze,
-przed wejściem do klubu należy zapoznać się z obowiązującym regulaminem,
-osoby, które nie ukończyły 18 roku życia mogą wejść do klubu wyłącznie w obecności osoby pełnoletniej, po przekazaniu stosownego oświadczenia,
– Regulamin i treść oświadczenia jest dostępna na stronie: http://www.kwadratowa.pl/regulamin/