Aktualności

28 lutego koncert Immortal Onion w ramach „Jazz na Politechnice”

28 lutego koncert Immortal Onion w ramach „Jazz na Politechnice”

Tomasz Tołoczko

Styczeń 31st, 2018

0 Comments

28 lutego w Akademickim Klubie Politechniki Gdańskiej „Kwadratowa” odbędzie się pierwszy koncert w ramach nowego cyklu „Jazz na Politechnice”. Na scenie pojawi się trio jazzowe „Immortal Onion”, które w swojej twórczości nie boi się nawiązywać do wielu gatunków muzyki. W ich utworach słychać wpływy m.in. jazzu, muzyki filmowej, minimalizmu, fusion, muzyki elektronicznej, a nawet progresywnego metalu. Wydarzenie zorganizowane we współpracy z Politechniką Otwartą.

Dołącz do wydarzenia na facebooku.

Termin: 28.02.2018, godz. 19:00 (środa), otwarcie klubu: 18:00
Miejsce: AK PG Kwadratowa
Adres: Siedlicka 4, Gdańsk

Bilety w cenach:
-10 zł studenckie / 20zł normalne (przedsprzedaż)
-15 zł studenckie / 30 zł normalne (w dniu koncertu)

do nabycia:
-w biurze klubu (Bratniak, p. 211) w godzinach 10:00-15:00
-*on-line (interticket.pl)
*cena biletów sprzedawanych on-line i w zewnętrznych punktach sprzedaży jest powiększona o prowizję partnera.
Organizatorzy: Politechnika Gdańska, Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej
Patroni Medialni: Trojmiasto.pl, Radio ESKA

Jazz na Politechnice - Immortal Onion - grafika internetowa

IMMORTAL ONION – Trio powstało wiosną 2016 roku. Inspiracją dla powstania zespołu byli artyści tacy jak: Esbjörn Svensson, Hiromi Uehara, czy Tigran Hamasyan. Sklasyfikowanie muzyki Immortal Onion okazuje się niemałym wyzwaniem, gdyż muzycy zespołu w swojej twórczości nie boją się nawiązywać do wielu gatunków. W ich utworach słychać wpływy m.in. jazzu, muzyki filmowej, minimalizmu, fusion, muzyki elektronicznej, a nawet progresywnego metalu. Mimo tak dużej rozbieżności stylistyk, w których się obracają, udało im się stworzyć własny rozpoznawalny język. Swoje charakterystyczne brzmienie zawdzięczają umiejętnemu łączeniu energicznych i skomplikowanych rytmicznie fragmentów z minimalistycznymi, transowymi motywami i lirycznymi tematami.

„(…)album wysublimowany, a jednak pełen młodzieńczej energii. Przemyślany i dopracowany w detalach, a jednocześnie daleki od klasycznego spojrzenia na jazz. Najważniejszy wydaje się tu nastrój, który Immortal Onion fascynująco buduje, zmienia, cały czas tworząc wciągającą, filmową atmosferę.” – Jakub Knera, noweidzieodmorza.com

„(…) pomysłowe trio, którego pierwsza płyta to jeden z najważniejszych debiutów co najmniej ostatniego dziesięciolecia.” – Czesław Romanowski, relacja z Festiwalu Jazz Jantar

„Ich muzyka świadczy o ogromnej wszechstronności i wyobraźni, które podparte doskonałą techniką dają efekt iście wybuchowy.” – Gazeta Magnetofonowa (3/2017)

Cały album jest dostępy na AppleMusic, Spotify i YouTube.

Comments are closed.